Zniesienie opłat roamingowych!

Fot. Zniesienie opłat roamingowych!

Użytkownicy, którzy często korzystają z połączeń roamingowych za granicami naszego kraju z pewności ucieszą się z tej wiadomości. Również obywatele którzy od czasu do czasu opuszczają granice naszego kraju a z obawy przed dużymi kosztami połączeń nie korzystają prawie wcale z telefonu.

W Brukseli właśnie przegłosowano uchwałę,  która jest pierwszym krokiem w celu ujednolicenia europejskiego rynku telekomunikacyjnego. To właśnie dzięki tej uchwale będziemy mogli bez ograniczeń  korzystać z polaczeń głosowych, SMS-ów, Internetu za granicą płacąc tyle co u operatora w kraju.

 

Oczywiście uchwała dotyczy 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej, lecz na pewno zachęci wiele osób do częstszego korzystania z telefonu za granicą bez obaw o olbrzymie koszty.

 

Niestety uchwała wejdzie w życie od  lipca 2014 roku i od tego momentu będziemy cieszyć się rozpoczętymi wakacjami i tańszymi kosztami usług u operatora. W szczególności z Internetu, który na wczasach przydaje nam się do znajdywania ciekawych miejsc i akacji w pobliżu.

Podobne tech nowinki

Komentarze